İşletmenizi sosyal medyada görünür mü kılmak istiyorsunuz? O zaman bu yazımız tam size göre!

Facebook, Instagram, Twitter vb. bir çok sosyal medya platformu sayesinde tüm dünyadaki farklı kültürlerden insanları tanıyoruz. Gelişen teknolojiler ile gün geçtikçe daha da büyüyen bu platformlar sayesinde reklamlar verebiliyor, işletmemizi, ürünlerimizi tanıtabiliyor ve etkileşim sağlayabiliyoruz. Siz de dilerseniz sosyal medyada reklam vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal medyada ürün tanıtım paylaşımlarına ve hatta siz daha düşünürken karşınıza çıkan reklamlara mutlaka denk gelmişsinizdir. Bu reklamların büyük çoğunluğu hayatımızı kolaylaştırırken , bir çoğu da sinir bozucu olabiliyor. Arkadaşınızla konuşurken ona “kendime yeni elbise almam gerekiyor” dediğinizde karşınıza çıkan elbise reklamlarını hiç fark ettiniz mi? Günümüzde bir çok sosyal medya platformunda kullanılan bu teknik ile sizlerin konuşmalarını analiz ederek sizin ihtiyaç duyduğunuz ürünlerin reklamları gösteriliyor.

 

Peki bu reklamlar yararlı mı?

Verilerimiz, hareketlerimiz, konuşmalarımız, kelimelerimiz, söylediklerimiz hatta fikir sahip olmak için araştırdıklarımız… Hepsi birer reklam malzemesi, hepimiz birer reklam panosuyuz ve bunu isteyerek yapıyoruz. Peki bu sistem nasıl çalışıyor? Ortamda söylediğimiz kelimelerin hepsi, kurduğumuz cümleler kayıt edilmese de bir süzgeçten geçiyor. Ve aralarından belli kelimeleri, kendi reklam ağında bulunan reklamverenin belirlediği -anahtarkelimeler ile karşılaştırıp reklamı sunuyor.

Bir çok telefon üreticisi bunlar için önlem alıyor olsa da gelişen teknoloji ile maalesef bunun önüne geçmek çok mümkün değil. Sosyal medya artık hayatımızın merkezinde ve bu etkileşimden kaçmamız çok zor.

Belki de ilerde akılsız telefonlar kullanarak bunlardan kurtulabiliriz, ne dersiniz? ?